Tumbling resultater 2015

Forening/Resultater/Tumbling resultater/2015

VM & WAGC 2015

Navn Række Placering
Alberte Nørgaard 11-12 års piger 18. plads
Christine Mølgaard 13-14 års piger 11. plads
Martin Abildgaard 13-14 års drenge 25. plads
Rasmus Steffensen 15-16 års drenge 14. plads
Kristoffer Krüger 17-18 års drenge 6. plads
Rasmus Gaarde Senior herre 20. plads

Power Series 2 2015

Navn Række Placering
Alberte Nørgaard Elite mini piger 2. plads (sølv)
Christine Mølgaard Elite mini piger 1. plads (guld)
Kristoffer Krüger Elite junior drenge 3. plads (bronze)
Martin Abildgaard Elite mini drenge 2. plads (sølv)
Rasmus Gaarde Elite senior herre 3. plads (bronze)
Rasmus Steffensen Elite junior drenge 2. plads (sølv)

Power Series 1 2015

Navn Række Placering
Alberte Nørgaard Elite mini piger 3. plads (bronze)
Kristoffer Krüger Elite junior drenge 2. plads (sølv)
Rasmus Steffensen Elite junior drenge 3. plads (bronze)
Rasmus Gaarde Elite senior herre 3. plads (bronze)

World Cup – Antwerpen 2015

Navn Række Placering
Alberte Nørgaard 11-12 års piger 2. plads (sølv)
Christine Mølgaard 13-14 års piger 3. plads (bronze)
Martin Abildgaard 13-14 års drenge 3. plads (bronze)
Rasmus Gaarde Senior herre 1. plads (guld)
Rasmus Steffensen 15-16 års drenge 1. plads (guld)

Senior DM 2015

Navn Række Placering
Rasmus Steffensen Elite senior herre 3. plads (bronze)

Junior DM 2015

Navn Række Placering
Alberte Nørgaard Elite mini piger 1. plads (guld)
Christine Mølgaard Elite mini piger 2. plads (sølv)
Rasmus Steffensen Elite junior drenge 1. plads (guld)

Outrup Cup 2015

Navn Række Placering
Christine Mølgaard Elite mini piger 1. plads (guld)
Kristoffer Krüger Elite junior drenge 1. plads (guld)
Laura Haüser B mini piger 1. plads (guld)
Martin Abildgaard Elite mini drenge 2. plads (sølv)
Rasmus Gaarde Elite senior herre 1. plads (guld)
Sofie Brandt Niveau 3 piger 2. plads (sølv)
Simon Bjørnholdt Elite junior drenge 3. plads (bronze)

Hold DM 2015 

Navn Række Placering
Christine Mølgaard Elite mini piger 2. plads (sølv)
Emma Rasmussen Elite mini piger 2. plads (sølv)
Laura Haüser Elite mini piger 2. plads (sølv)
Kristoffer Krüger Elite senior herre 2. plads (sølv)
Rasmus Gaarde Elite senior herre 2. plads (sølv)
Rasmus Steffensen Elite senior herre 2. plads (sølv)

H.C. Andersen Cup 2015

Navn Række Placering
Emma Rasmussen B-række mini piger 1. plads (guld)
Christine Mølgaard Elite mini piger 2. plads (sølv)
Rasmus Gaarde Elite senior herre 2. plads (sølv)